دکتر غلامعلی بسکی معروف به بابا بسکی در بهمن ماه 1310 در سبزوار، خراسان رضوی ایران متولد شد. بسکی پس از به پایان رساندن تحصیلات متوسطه در سبزوار، در رشته طب دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه تحصیل داد و در سال 1345 با درجه تخصص جراحی ن از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شد. او در سال 1345 بیمارستانی را در شهر گنبد کاووس تأسیس کرد. وی معتقد بود که خوردن گوشت باعث ایجاد بیماری می‌شود به همین دلیل در سال 1349 به طبیعت پناه برد و خام‌ گیاه‌خواری را در پیش گرفت.

دکتر بسکی به تاثیر شفا بخش گیاهان دارویی اعتقاد داشت و مطالعات خود را بیشتر صرف تحقیق در این مورد کرد. او خلق و خوی طبیعت دوستی را دریافت و به این طریق چندین بیماری از جمله سرطان را درمان کرد. دکتر غلامعلی بسکی در سال 1331 ازدواج کرد و چهار فرزند و شش نوه داشت.

سبک زندگی:

• عقیده داشت سه چیز، خورشید، آب و خاک پاک کننده هستند.»
  • چرا صابون بزنم؟ صابون قلیایی هست و PH پوست بدن به اسیدی تمایل داره. این هست که من با استفاده نکردن صابون، محیط زیست پوستم رو به هم نمی‌زنم.»
  • با قناعت و فقر زندگی کنید بهتر از اینکه خودتان را به مقام و زر و زور بفروشید.»
  • عزیزان من، فرزندان من، به آن اندازه که نیاز دارید بخورید امروز ثابت شده بین کم خوری و طول عمر رابطه مستقیم وجود دارد و من در طول زمان از این مسئله بهره بردم و در بدنم آزمایش کردم.

درباره خام گیاهخواری:

• من بهترین واکنش سلامتی را با خام خواری گرفتم. گوشت می‌خوری باید منتظر بیماری‌های بدخیم هم باشی.»
  • من زباله ندارم. من خام خوار هستم و همه اجزای میوه و سبزی را اگر فاسد و خراب نباشد می‌خورم. پوست گردو و بادام زمینی و پیاز و… هم که زباله نیست. دفن می‌کنم تا به خاک تبدیل شود.»

درباره حقوق حیوانات:

• من به همه موجودات اعم از پرندگان، خزندگان، دوزیستان، گیاهان، آبزیان و… عشق می‌ورزم.»
  • مار هم حق زندگی دارد. من مار کبری بر سینه یک پیرمرد دیدم که زیر درخت خوابیده بود، به محض بیدار شدن مار را به آرامی از خود دور کرد و حیوان هم بی جهت آزار نرساند و رفت. هیچ‌کس حق کشتن حتی مار را هم ندارد چون این حیوان هم مانند دیگر حیوانات در چرخه حیات بسیار مفید و مثمرثمر است.»

درباره گرمایش زمین:

• اگر تمام افراد گوشتخواری را ترک نکنند، موجب افزایش گازهای گلخانه‌ای و نابودی یخچالها و مرگ زمین می‌شوند.»
  • غم نابودی مادر اصلی تمام مخلوقات یعنی کره زمین آن چنان مرا مغموم نموده که لحظه‌ای از این غم فراغت ندارم.»
  • محیط زیست ایران را باید تمام شده دانست. من جز تسلیت چه می‌توانم بگویم؟»
  • باید به طبیعت احترام بگذاریم، دستورات نامشروع صادر نکنیم. از سرازیر کردن سرمایه کشور به جیب مردم خودداری کنیم و آن را صرف کارهای زیربنایی کنیم.

منابع: ویکیپدیا و ویکی گفتار

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها